Leasing dla firm jednoosobowych

Leasing dla firm jednoosobowych

1 minute, 35 seconds Read

Firma jednoosobowa to forma działalności, która cieszy się rosnącą popularnością z każdym rokiem w Polsce. Wiele osób myśli, że taka forma prowadzenia firmy ogranicza możliwości biznesowe. Nic bardziej mylnego. Właściciele jednoosobowych działalności mogą wziąć samochód w leasing. To duże udogodnienie, ponieważ pozwala zrezygnować z tradycyjnej formy, jakim jest kredytowanie. Więcej na temat leasingu samochodu dla firmy jednoosobowej, przeczytasz w naszym artykule. 

Jakie możliwości daje leasing?

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność, możesz skorzystać z leasingu operacyjnego oraz finansowego. Popularniejszym rozwiązaniem wśród polskich przedsiębiorców jest jednak leasing operacyjny. To forma, która swoimi zasadami przypomina klasyczną formę dzierżawy. Leasingobiorca otrzymuje samochód na przykład skodę octavia. Leasing 2023 dla takich firm jest realizowany zawsze na określony czas. 

Jednak umowa leasingu może objąć nie tylko samochód, lecz również samochód dostawczy, sprzęt komputerowy, oprogramowanie czy meble. Firmy leasingowe zwracają uwagę, że w leasing można wziąć wszystkie aktywa, które mogą pomóc w prowadzeniu działalności jednoosobowej. 

Bardzo rzadko jednak w ramach takiej formy finansowania właściciele tzw. JDG decydują się na leasing nieruchomości, ponieważ to przekracza możliwości finansowe. Takie rozwiązanie również w wielu przypadkach nie jest praktyczne. 

Leasing samochodu osobowego dla firmy jednoosobowej

Mając szerokie możliwości finansowe, jednak najczęściej właściciele jednoosobowych działalności decydują się na leasing samochodu osobowego. Może to być używany pojazd lub nowy. 

Największą popularnością w ostatnich latach cieszy się skoda octavia. Leasing 2023 determinuje konieczność wzięcia umowy na co najmniej 2 lata. W tym czasie właściciel jednoosobowej działalności zostanie zobowiązany do regulowania rat leasingowych. Na ich wysokość składa się część kapitałowa i część odsetkowa.

Similar Posts