Uprawa Aronii

Uprawę aronii rozpoczęliśmy w 2006 roku. Obecnie prowadzimy uprawę aronii na  około 60 hektarach. W sezonie 2012 r. planujemy zbiór około 250 ton tego owocu. Do zbiorów używamy dwóch nowoczesnych całorzędowych kombajnów Victor oraz dwóch kombajnów półrzędowych  ►zobacz film.

 

Uprawa aronii prowadzona jest zgodnie z najbardziej aktualnymi przepisami jeżeli chodzi o stosowanie środków ochronnych i corocznie jest badana pod tym kątem przez niezależne laboratoria. W roku 2008 gospodarstwo uzyskało na uprawę aronii certyfikat GLOBALG.A.P..

 

Naszą aronię sprzedajemy w kraju jak i za granicą.

gospodarstwo rolne szarek porzeczka aronia konie Kilka słów o nas


Gospodarstwo Rolne SZAREK zajmuje 450 ha.  Nasza specjalność to porzeczka czarna, aronia (uprawa) oraz hodowla koni sportowych (skoki). Więcej...

 

Nasz region


Szarek – wieś, przy której istniało dawniej Państwowe Gospodarstwo Rolne Szarek i jezioro o tej samej nazwie położone są w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ełckim, w gminie Ełk, na terenie pięknych, zielonych i czystych Mazur. Jest to miejsce charakteryzujące się pofalowanym terenem tworzącym piękną krajobrazowo przestrzeń.